1.septembris

skola1

1.septembris ir ļoti īpaša diena visiem skolēniem un viņu ģimenēm, tas ir laiks domām par nākotni, par tuvāko gadu, daudziem tas ir jauns piedzīvojums, pavisam jauna pieredze iedzīvinot vārdu “skola”, kas līdz tam dzirdēts jau daudz reižu, bet ne reizi piedzīvots. Šogad Cēsu Jaunajā sākumskolā šī diena bija dubultīpaša ar to, ka tieši šajā dienā skola uzsāka savu darbību. Sākot ar šo septembri uzsākām arī tradīciju par 1.septembri kā ģimenes dienu. Ja skolas uzsākšana ir svētki, tiem jābūt visu cilvēku svētkiem – tā, lai bērniem būtu aizraujoši un interesanti, lai skola būtu kā magnēts, kas rītos ceļ no gultām. Lai tie ir svētki arī vecākiem, kuri var justies brīvi un viņiem nav jāapklusina savi bērni svinīgās līnijās, gan, lai arī vecāki var iepazīties ar citiem un aktīvi darboties kopā ar saviem bērniem. Lai tie ir svētki lielajiem un mazajiem brāļiem un māsām, tantēm, onkuļiem un vecvecākiem, jo Cēsu Jaunajā sākumskolā uzņemta tiek visa ģimene. Mēs uzskatām, ka mācību process ir sinerģija starp skolu un ģimenēm, kur viens otru papildina un visi sadarbojas. Tas lieliski realizējās arī pirmajā skolas dienā, kur procesu iesāka skolotāji, vecāki iniciēja valsts himnas dziedāšanu, bērni proaktīvi uzsāka būvēt guļbūvju mājas, kamēr tika pārrunātas organizatoriskās lietas.

Šo dienu veidoja un padarīja īpašu visi kopā ar savu dalību uzdevumos, ar savu iniciatīvu, gribēšanu un darīšanu. Cēsu Jaunās skolas 1.septembrī nebija pirmā zvana ieskandināšanas, nebija līdzināšanās un oficiālas runas, bet bija bērnu veidotā skolas plāksne, kas tapa kā burvju triks, līdz šim nepazīstamiem bērniem vienojoties pārsteigt savus vecākus un sadarbojoties šī burvju trika īstenošanā.  Garākās runas piederēja bērniem, iepazīstinot ar sevi.

1.septembra ģimenes diena skolā sastāvēja no vairākām darbnīcām, kurā ģimenes sadarbojās, pārrunāja idejas, skola_gimenesveidoja puzles no miltiem un ūdens, rakstīja novēlējumus un veidoja ģimenes foto ar novēlējumiem. Uzdevums par puzles gabaliņiem bija ne vien ģimenes uzdevumus, bet arī simbolizēja skolas veidošanas procesu, ģimenes nozīmi un katra bērna individualitāti. Ne visi gabaliņi sākumā veidoja perfektu attēlu – bija daži, kuriem uzreiz nevar atrast vietu, puzlē tukšas vietas, taču kopā darbojoties, iepazīstot visus gabaliņus pamatīgāk, varēs saprast, kura ir katra īstā vieta un kā visi palēnām veidojam vienu kopīgu skolas bildi.
Uzdevums ar ģimeņu fotogrāfijām bija skolas radošās pieejas atspoguļojums. Savukārt bērnu kopbilde uz lielā Z(in)oo galda ir stāsts par to, ka drīkst darīt citādāk un ir forši darīt citādāk.

Cēsu Jaunā sākumskola kļuva par skudrupūzni, kas čum un mudž no smiekliem, čalām, darbošanās, mācīšanās, skudrupūzni, kas ar katru dienu turpinās augt arvien lielāks un varenāks. Liels paldies visām ģimenēm! Tām, kuras steidzās uz skolu atpakaļ no ceļojuma, vai iepriekšējā vakarā pārvācās uz Cēsīm, tām, kurām šī bija pirmā satikšanās reize, gan arī tām, kas jau gada garumā aktīvi strādāja un padarīja šo notikumu iespējamu!

skola2