Augstāk par zemi
Augstāk par zemi

Projekta “Augstāk par zemi!” mērķis bija nesakoptā pilsētas teritorijā izveidot jaunu aktīvās atpūtas un pastaigu vietu ģimenēm ar bērniem, tādējādi uzlabojot apkārtējo pilsētvidi un popularizējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Takas ideja balstīta pazīstamajā bērnu rotaļā “Augstāk par zemi!”, kur noteikumi ir ļoti vienkārši – kad spēlētāju ķer, atrasties augstāk par zemi. Takā ikvienam būs iespēja šo spēli spēlēt individuāli – iziet šķēršļu joslu nepieskaroties zemei, tādējādi uzlabojot savas fiziskās spējas, pavadot laiku svaigā gaisā un brīvā dabā.

Teritorijas labiekārtošanā izmantoti dabīgi materiāli un vienkāršas konstrukcijas, tādējādi  arī parādot, cik vienkārši no dabas materiāliem var izveidot jēgpilnu un aizraujošu brīvā laika pavadīšanas vietu ģimenēm ar bērniem. Objektus atzinīgi novērtējuši Cēsu Jaunās sākumskolas bērni un vecāki, apkārtējā dzīvojamā rajona iedzīvotāji, tuvējo pirmsskolas izglītības iestāžu grupas un.. vandāļi.

Diemžēl informāciju uz stendiem nepaguvām izvietot, kad durvis jau bija izlauztas un sabojātas. Šobrīd taka jau ir vairākkārtīgi izdemolēta, vairāki elementi ir izpostīti un salauztos elementus esam novākuši. Esam pārplānojuši jau atsevišķas konstrukcijas un veikuši uzlabojumus, vērojot kā tiek lietota taka.

Tāpat esam arī atlikuši dažu elementu (jaunu informatīvo stendu) uzstādīšanu un pārkrāsošanu līdz pavasarim. Pēc pašvaldības policijas ieteikumiem pārveidosim vairākus takas elementus, takā atstājot tikai masīvus un grūti izkustināmus objektus.

Neskatoties uz nepatīkamajiem notikumiem, esam gandarīti par paveikto, esam saņēmuši vairākas ļoti pozitīvas mutiskas atsauksmes par izveidoto atpūtas vietu. Projekta ietvaros sakopta un turpmāk tiks uzturēta tīra un sakopta teritorija, kurā atrodas izveidotā taka.

Kopīgā talkā ar skolas vecākiem sakopjot teritoriju, esam arī uzstādījuši jaunus mērķus turpmākai gravas sakopšanai un 2016.gada Lielajā Talkā esam paredzējuši sakopt blakus takai esošo teritoriju upes gravā, pāri upei esošo tiltiņu un tam piegulošās esošās pastaigu taciņas. Vairāki tuvējo māju iedzīvotāji jau ir izteikuši gatavību kopā ar mums rūpēties par tīrību un kārtību takā un apkārtējā teritorijā.

11400963_496866850468075_8697122045901562520_n

Aktivitāšu taka izveidota  LMT Latvija projektu konkursa ietvaros ar LMT Latvija finansiālu atbalstu. Cēsu Jaunās skolas sagatavotais projekts “Augstāk par zemi!” bija viens no četriem projektiem, kas saņēma sabiedrības atbalstu balsojumā un tika realizēts Cēsu novadā.

0 komentāri

Nav komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>