Pirmsskolas kolektīvs

Dana Narvaiša

 
Cēsu Jaunās sākumskolas direktore, kuras pamatfunkcija skolā ir atbalsts. Atbalsts saturā, izaugsmē, praktiskajos jautājumos un kopumā skolas attīstībā. Man ir bijusi iespēja strādāt ar dažāda vecuma grupām, kā arī vadīt dažādus priekšmetus (sociālās zinības, ētiku, mūziku, angļu valodu, dabaszinības, informātika).

Dana _web

Man ir trīs augstākās izglītības, tai skaitā grāds pedagoģijā. Studiju laikā gadu esmu mācījusies Francijā, semestri Norvēģijā, kā arī izmantoju iespēju vasaras praksi pavadīt Islandē.

Savu pedagoģisko pieredzi padziļināju starptautiskajā projektā “Izcilu klašu izpētes grupa” (Excellent Classrooms Study Group), kurā definējām kritērijus izcilai 21. gadsimta klasei, kā arī vadot darba grupas starptautiskajā Teach for All izglītības seminārā “Transformatori” (Transformers), kurā strādājām pie pārmaiņu vadības principiem skolās.

Kopumā mācos es daudz un katru dienu, nepārtraukti pilnveidojoties dažādās jomās. Darbā visvairāk novērtēju  iespēju pašai mācīties un kopā īstenot dāžadus projektus un brīžiem pat “trakas” idejas.

Arī ārpus darba mani aizrauj jaunu lietu un pieredžu apgūšana. Tāpēc neesmu spējusi noturēties pie viena vaļasprieka un dažādos laika periodos esmu aizrāvusies ar atšķirīgām lietām. Šobrīd aktuāls ir funkcionālais dizains, dizaina domāšana un interjers.

Es novēlu visiem bērniem un kolēģiem – nekad, nekad, nekad nebeigt jautāt “kāpēc?”.

Vēl nezinot par saviem nākotnes plāniem, kā Iespējamās misijas absolvente esmu teikusi: “Bērnība un jaunība ir tas laiks, kad ne tikai drīkst, bet arī vajag pētīt, izzināt un arī eksperimentēt, lai iepazītu sevi un pasauli pēc iespējas vairāk un plašāk. Un tieši šo laiku cilvēks lielākoties pavada skolā. Es ceru, ka kopā mēs spēsim izveidot tādu mācību vidi, kura katru rītu motivē celties un apgūt arvien vairāk. Lai skola nav izdzīvošanas, bet gan kvalitatīvas dzīvošanas pieredze.” Šo pārliecību esmu saglabājusi, veidojot Cēsu Jauno sākumskolu.
 

Arta Bildere

 
Esmu strādājusi ar 5 – 7 gadus veciem bērniem, bet nu jau otro gadu kopā ar pirmsskolas pedagogiem meklēju tieši mūsu bērniem šim  brīdim atbilstošāko mācīšanās pieeju.Arta

Šī ir skola, kur sešgadnieks pats var aiziet uz resursu telpu paņemt vajadzīgās lietas, lai realizētu savu ieceri. Šī  ir skola, kur  vecāki kopā ar pedagogiem krāso sienas, būvē rotaļlaukumu. Šeit ir pedagogi, kuriem ir cieņpilna attieksme pret bērnu, kuri kopā ar bērnu pēta un izzin pasauli.

17 gadus esmu strādājusi Valmieras PII „Sprīdītis ”,  LU piešķirtā kvalifikācija – pirmsskolas skolotājs (bakalaura grāds). Ļoti vērtīgi bijuši „Soli pa solim”  apmācības semināri.

Mani priecē, ka visi esam vienota komanda ar kopēju misijas apziņu. Kopā meklējam risinājumus izaicinājumiem, un, kad tos atrodam, kopā meklējam jaunus izaicinājumus.

Brīvajā laikā viennozīmīgi aizrauj ceļošana – gan ļoti tālas un eksotiskas valstis, gan Latvijas iepazīšana. Patīk pārgājieni un laivu braucieni. Labprāt apmeklēju teātra izrādes, koncertus. Ja ir brīvi brīži, tad adu, šuju.

Īpašības, ko vēlētos redzēt skoliņas bērnos – patstāvīgums, radošums, kritiskā domāšana, sociālā atbildība, savstarpēja sadarbība, sevis izprašana, spēja sevi motivēt sasniegumiem, drosme kļūdīties un nebaidoties iet tālāk – visas šīs īpašības un prasmes ir un būs vērtīgas, tās tad arī novēlu!

 

Sanita Ķēniņa

 
Esmu audzinātāja grupā „Bitītes”, kuru apmeklē jaunākie (1,5 – 2 gadus veci) bērni.
Sanita (2)

Pašlaik esmu RPIVA studente programmā pirmsskolas izglītības skolotājs.

Šajā skolā esmu, lai mācītu, izskaidrotu, mīlētu un sevi pilnveidotu. Darbā visvairāk mani priecē zinātkāri bērni un pedagogi, kuri nebaidās no dažnedažādiem izaicinājumiem, no netradicionālām nodarbībām. Esmu neizsakāmi lepna par to, ka man ir iespēja būt šeit, Cēsu Jaunajā sākumskolā. Augt kopā ar skolu, pedagogiem un bērniem!

Ārpus darba iedvesmo mīļu cilvēku klātbūtne, priecē dažāda veida atpūta brīvā dabā un aizrauj laiks, vieta, kur šobrīd es esmu.

Mūsu skoliņas bērniem es novēlu būt turpmāk tikpat dzīvespriecīgiem, zināt gribošiem un, pats galvenais, būt tikpat laimīgiem! Lai nekad nezūd prieka sajūta!

 

Marita Asne

 
Marita (3)

Esmu skolotāja palīgs “Bitīšu” grupiņā, kuru apmeklē visjaunākie bērni.

Visvairāk mani priecē bērnu smaidi, viņu neizmērojamā mīlestība un zinātkāre.

Brīvā laika vismīļākā nodarbošanās ir grāmatu lasīšana. Kad ir iedvesma, arī tamborēju un adu.

Skoliņas bērniem novēlu, lai viņi būtu tik pat zinātkāri, mīļi, smaidīgi, aktīvi un atvērti visam jaunajam kā līdz šim, savukārt skoliņai nepazaudēt savu esošo būtību un nekļūt tādai kā visi!
 

Agita Ķēniņa

 
Agita (2)

Mani sauc Agita Ķēniņa. Esmu “Mārīšu” grupas skolotāja. Ar bērniem strādāju ilgu jo ilgu laiku, tas man ir patīkams izaicinājums. Šī iemesla dēļ arī pieņēmu lēmumu mācīties pedagoģiju. Nu jau pagājuši 2 gadi kā esmu ieguvusi profesionālo bakalaura grādu izglītībā. Darbs ar bērniem ir arī mans  hobijs un mīlestība. Aiz sevis nevaru atstāt baroka celtni vai “Chanel 2” modes namu, taču esmu pārliecināta, ka varu atstāt katrā bērnā kādu krāsainu kripatiņu no bērnības.

Ārpus darba lielu prieku sagādā būt starp sev mīļajiem cilvēkiem. Jebkura lieta kopā ar viņiem mani aizrauj un priecē.

Tu esi brīnums, kas dzīvo, kas patiešām ir šai pasaulē. Tu esi vienreizējs, neatkārtojams. Tevi nevar sajaukt ne ar vienu citu. Vai Tu do zini?
Dzīvo šodien!
Smaidi šodien!
Šodien esi laimīgs!

Cēsu Jaunā sākumskola ir vieta, kur es ziedu neatkarīgi no gada laika. Tieši šī iemesla dēļ esmu šeit un tagad.

 

Sabīne Širaka

 
Esmu audzinātāja palīgs “Mārīšu” grupā. Līdz šim esmu strādājusi par audzinātāju. Pašlaik mācos RPIVA 4. kursā.

Sabīne (1)

Mani aizrauj šīs skoliņas mācīšanās un mācīšanas ideja. Šeit ikdienas mani priecē redzēt bērnu un vecāku prieku par bērnu sasniegumiem, par paveikto, redzēt, ka bērnos ir tik daudz zinātkāres.

Savukārt brīvo laiku vēlos pēc iespējas vairāk pavadīt ar saviem bērniem. Cenšamies apgūt kaut ko jaunu – pagājušā gadā iemācījāmies slidot, nedēļas nogalēs dodamies pastaigās ar patversmes suņiem, cenšamies veidot savas ģimenes tradīcijas.

Skoliņas bērnus vēlētos satikt pēc 20 gadiem un redzēt viņos mērķtiecīgus, patstāvīgus, uzņēmīgus un mīlošus cilvēkus.

 

Linda Mārtiņsone

 
IMG_6808Es uzskatu, ka cilvēki mainās un ir mainīgi līdz sirmam vecumam. Iespējams, tas ir mana horoskopa iespaidā, kas ir Dvīnis, bet iespējams, ka man vienkārši ir taisnība :).

Savos 34 gados esmu mācījusies un darījusi tik daudz lietu, ka varu saukt sevi par plaša profila speciālistu. Mēs reizēm paši neredzam un nenovērtējam tās pieredzes, ko dzīve mums sniedz, bet es tās saskatu, redzu, fiksēju un novērtēju. Varbūt tieši šo rakstura īpašību dēļ man šķiet, ka es būtu bijusi ļoti laba aktrise (mans nepiepildītais sapnis – skatuve). Savas aktrises dotības es varu realizēt, strādājot ar bērniem, un viņiem tas patīk.

Man ļoti patīk labas kompānijas, taču reizēm mans labākais sabiedrotais ir mazdārziņš, un šis fakts smīdina visus tos, kas mani it kā pazīst. Mans stādītais tomāts un gurķis ar katru gadu paliek skaistāks un gardāks, un šo kompāniju es mainīt nevēlos. Mīlu dabu un cenšos to pierādīt darbos. Banāli – šķiroju atkritumus, lietoju ekoloģisku sadzīves ķīmiju un kosmētiku. Man šķiet, ka varētu darīt daudz vairāk!

Esmu dzimusi, augusi Bauskā, skolojusies, strādājusi Rīgā, pārcēlusies uz dzīvi Cēsīs un saucu šīs par savām mājām. Mans vīrs un divas meitas sauc sevi par cēsniekiem un lepojas ar to. Mūsu ģimeni reizēm sauc par „mazajiem meža briesmonīšiem”, jo neviena mellene netiek atstāta tur, kur gājuši Mārtiņsoni. Nezinu nevienu citu vietu, kur var piecu minūšu braucienā piekļūt Gaujas krastam, kur peldēties un spēlēt volejbolu, kas ir mana vīra un mans sirds sporta veids. Vietējā konditorejas veikalā esmu retais klients, kas pērk vaniļas pākstis, lai mājās pagatavotu Panna Cottu vai Tiramisu kūku.

Bērni ir mani lieliskie sabiedrotie. Man patīk viņus vērot, man patīk, ka viņi vēro mani, bet vislabāk man patīk, ka mēs sadarbojamies. Mans viedoklis bērniem ir tik pat svarīgs, kā viņējais man. Es augu un mācos kopā ar viņiem, un tas ir skolotāja darba nenovērtējamais auglis. Paldies, ka ļaujat man būt kopā ar jums!
 

Aija Petrovska

 
Esmu skolotāja palīgs „Bērziņu grupā” (3-4 g.v.). Man ir 2 augstākās izglītības (komunikācijas zinātnē un pārvaldībā), šobrīd turpinu savu izglītības ceļu, studējot pirmsskolas pedagoģiju.
Līdz šim gūtā vislielākā pieredze ar bērniem man ir audzinot savus 3 bērnus – no spuraina pusaudža līdz pirmsskolēnam. Aktīvi līdzdarbojos dažādās ar bērnu izglītību saistītās vecāku biedrībās. Laiku pa laikam papildinu savas zināšanas kursos, specializējoties bērnu psiholoģijas tematikā.
Aija
Darbu Cēsu Jaunā sākumskolā izvēlējos apzināti, jo tieši šādā skoliņā – ar tās pieeju mācību metodēm, bērna individualitātei un videi – vēlējos izglītot arī savus bērnus. Tā nu ik dienas mērojam ceļu no Siguldas, lai ar lepnumu teiktu – esam tieši tur, kur mums jābūt. Kā mamma ar lielu saviļņojumu vēroju, ka manam bērnam šeit ļoti patīk, cik daudz viņš vēlas izzināt un gūst atbildes uz saviem jautājumiem. Kā pedagogs ik dienu iegūstu jaunu pieredzi, jaunas prasmes, jo šai skolā ļoti piedomā, lai mūsu darbs nekļūtu par ikdienas rutīnu – sevis atklāšana un pilnveidošana ir stūrakmens. Ko neizlaidīsi caur sevi, nevarēsi nodot arī bērniem.

Darbā ar bērniem mani visvairāk priecē viņu atvērtība un neizmērojamā zinātkāre. Man patīk būt līdzās, būt par atbalstu, vērot, kā viņi aug un mainās. Patīk, ka varu dot viņiem savu laiku, labākās īpašības un zināšanas viņu izaugsmei. Tas man ir vissvarīgākais saskarsmē ar saviem un arī skoliņas bērniem.

Ārpus darba mani iedvesmo kvalitatīvi pavadīts laiks pašai savā ģimenē – būšana pie dabas – pastaigas gravās, atpūta kempingā vai jaunu, interesantu vietu apceļošana mūsu mīļajā Latvijā. Mans vaļasprieks ir arī daiļdārzniecība un dāvanu saiņošana. Laba grāmata un jebkuras teātra izrādes apmeklējums uzlādē vienmēr!
Skoliņas bērniem novēlu nekad nebeigt brīnīties un priecāties! Un saglabāt bērniem tik raksturīgo prasmi baudīt mirkli šeit un tagad, ko mēs pieaugušie reizēm ikdienas steigā vairs neprotam.

 

Zinta Straumīte
 
Zinta (1)

Mani sauc Zinta Straumīte. Esmu skolotāja  bērniem no 5 līdz 7 gadu vecumam.

Man ir vairāk nekā 20 gadu darba pieredze iegūta izglītība Rīgas pedagoģiskajā skolā, LU pedagoģijas un psiholoģijas fakutltātē.
Darbā mani visvairāk priecē nelielais bērnu skaits, kas nodrošina radošu atmosfēru. Mums ir  dabīga, mājīga vide, iespēja būt ar bērniem kā vienai komandai, lemt, vienoties, strādāt, priecāties kopā. Mācīties vienam no otra. Esmu mainījusies arī pati līdz ar pārnākšanu uz šo skoliņu.

Ārpus darba man ir svarīgi bērni, ģimene, tas, ka visiem viss izdodas. Aizrauj dejošana, koncerti.

Skoliņas bērniem novēlu rast risinājumu jebkurā dzīves situācijā, būt dzīves gudriem, nebaidīties riskēt! Brīvi izteikt savu viedokli, nebaidīties no tā un pastāvēt par sevi.

Biruta Sekace

Biruta (1)

Mani sauc Biruta Sekace. Esmu pedagoga palīgs vecākajā grupiņā “Skudriņas Tipiņas”. Esmu studējusi RPIVA komercarbību un uzņēmumu vadibu.

Darbā mani visvairāk priecē tas, ka katra diena ir savādāka. Varētu teikt, ka tas, ka esmu tieši šeit ir likteņa pagrieziens. Ārpus darba mani iedvesmo mežs un daba kopumā.

Skoliņas bērniem novēlu, lai izaug labi cilvēki!

 

Līga Jeleviča

 
Mani sauc Līga Jeleviča. Pasniedzu  mūzikas nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem.

Līga (9)

Izglītību ieguvu Rīgas Pedagoģijas un Izglītības Vadības Augstskolas Mūzikas pedagoģijas fakultātē. Absolvēu kā mūzikas un vizuālās mākslas pedagogs. Pirmo nopietnāko pieredzi darbā ar bērniem ieguvu, sešus gadus stādājot Jūrmalas Alternatīvajā skolā. Vēlāk, vadot pirmsskolas pulciņus Asaru Jauno dabas draugu centrā. Kopš 1996. gada aktīvi iesaistos mūzikas dzīvē, muzicējot dažādos mūzikas projektos. Pamataizraušanās ir senā mūzika un pasaules mūzika.

Muzicēšana ir kā meditācija, sevis sakārtošana, savas iekšējās pasaules izpētīšana caur universālāko valodu –  mūziku. Katram gribas dzīvot sakārtotā vidē. Jo vairāk harmonisku un sakārtotu cilvēku mums apkārt, jo skaistākā sabiedrībā mēs dzīvosim. Tieši caur pedagoģiju, bērnu atvērtajām sirsniņām un mirdzošajām acīm, mums, skolotājiem ir iespēja savu pieredzi nodot tālāk.

Mani iedvesmo mūzika, pozitīvi, atvērti cilvēki un daba. Interesē Austrumu medicīna un netradicionālāks skatījums un cilvēku kā veselumu. Patīk kalni, klusums, vērot kā klusumā iesākas mūzika.

Mēs katrs ejam savu, atšķirīgu ceļu cauri dzīves uzdevumiem. Vēlētos, lai bērni pēc iespējas ātrāk pieņemtu un saprastu savu unikālo ceļu, ar prieku pētītu visu jauno un pielāgotu to savai dzīvei. Lai katrs ar savu darbošanos vairotu mieru, harmoniju, mīlestību! Lai, strādājot ikdienā, saglabātu šo sajūtu – priecāties par dzīvi!

Kāpēc esmu tieši šajā skoliņā?  Nejaušību nav. Laikam jau kaut kas mums visiem kopā jāiemācās. Tieši šajā komunikācijā – es no bērniem, bērni no manis.

Novēlu mums visiem – bērniem, vecākiem, pedagogiem ar prieku kalpot sabiedrībai, darīt visu ar mīlestību. Būšu ļoti priecīga padalīties ar savu muzikālo pieredzi un palīdzēt bērniem atvērties mūzikas pasaulei.

Sanita Stahovska

 
Sanita_Stahovska_1Mani sauc Sanita Stahovska. Esmu skolotāja –  logopēde pirmsskolas bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem.

Esmu ieguvusi izglītību RPIVA un LU. Strādāju vairāk nekā 15 gadus. Šajā skolā esmu, jo šī ir pasaku valstība, kur katrs jūtas laimīgs! Šajā darbā priecē, ka katra diena ir kā pozitīvs piedzīvojums. Savukārt ārpus darba nozīmīga ir ģimene, draugi, aktīva atpūta, mūzika un četrkājainā drauga audzināšana.

Skoliņai un bērniem novēlu būt laimīgiem, radošiem, zināt gribošiem, un izaugt lieliem un spēcīgiem!

Tomēr uz šīs planētas vislaimīgākie ir bērni.”( Mazais princis)

Dana Baltace

 
Mani sauc Dana Baltace. Skoliņā rūpējos par to, lai gan mazs, gan liels ir paēdis.
Dana (3)
Darbā visvairāk priecē atmosfēra. Katrs bērna “paldies” liek justies novērtētai un ka arī tas, ko es daru ir svarīgi.

Brīvo laiku pavadu ar ģimeni un draugiem, kas arī ir tie, kas mani priecē, dod iedvesmu un uzlādē! Kad ir nepieciešama mierīgāka nodarbe, labprāt tamborēju vai adu.

Skoliņas bērniem novēlu izaugt par veiksmīgām, stiprām un laimīgām personībām!
 

Sandra Birkerte

 
Esmu pedagogu palīgs 1,5-3 gadus veciem bērniņiem trešdienās, ceturtdienās sastopama pie Mārītēm, piektdienās pie Bitītēm.
Man ir piecu gadu pieredze audzinot savus trīs bērniņus, bet pedagoga palīga pieredzi esmu ieguvusi pirmo gadu uzsākot darbu Cēsu Jaunajā sākumskolā.

Visvairāk mani priecē bērnu beznosacījuma mīlestība. Katra darba diena pilna saules, pilna prieka un enerģijas. To gaišumu un pozitīvo spēku ikdienas darbiņam spēj dot mazās sirsniņas. Mani priecē bērnu kreativitāte, cik interesanti spēj mazais cilvēks pieiet dažādiem darbiem, tas liek mācīties arī mums, pedagogiem.
Ārpus darba mani priecē aktīvā atpūta ar ģimeni – braukšana ar riteņiem, pārgājieni ar nakšņošanu teltīs, kā arī ļoti patīk dārza darbi, prātu atpūtinu darbojoties ar zemi.

Šī skola mani uzrunāja ar savu radošo garu un individualitāti. Šeit mēs spējam strādāt ar katru bērniņu individuāli. Šeit mēs lieliski komandā sadarbojamies ar lieliskiem kolēģiem, lai ietu uz kopīgu mērķi un attīstītu skoliņas darbību. Esmu pateicīga par iespēju būt daļai no šīs skolas.