Mūsu direktore – viena no 50 pasaules labākajiem skolotājiem
Mūsu direktore – viena no 50 pasaules labākajiem skolotājiem

Dana Narvaiša, mūsu skolas direktore un skolotāja, ir ierindota TOP 50 pretendentu sarakstā uz Varkey fonda Pasaules skolotāja balvu 2016  (www.globalteacherprize.org).

Balva 1 miljona ASV dolāru apmērā, kas tiks piešķirta labākajam no vēlāk izvirītā TOP10, tiek piešķirta otro gadu un plaši  tiek dēvēta par Nobela prēmiju par skološanu. Tā ir lielākā šāda veida balva.

Globālā skolotāja balva tika izveidota, lai izrādītu atzinību vienam īpašam skolotājam, kurš ir sniedzis izcilu ieguldījumu profesijā, kā arī, lai izceltu skolotāju svarīgo lomu sabiedrībā. Atklājot tūkstošiem stāstu par varoņiem, kuri ir mainījuši jaunu cilvēku dzīves, balvas mērķis ir izcelt miljoniem skolotāju izcilo darbu visā pasaulē.

Šie TOP 50 ir izvēlēti no kopējā saraksta ar 8000 nominācijām un pieteikumiem, kas nākuši no 148 valstīm no visas pasaules. Top 50 pretendentu sarakstā ir 29 valstu pārstāvji un, izceļot viņu stāstus, Varkey fonds cer, ka sabiedrība spēs iesaistīties spraigās debatēs par skolotāju nozīmīgumu. Uzvarētājs tiks paziņots Globālajā izglītības un prasmju forumā Dubaijā, 2016. gada martā.

 

Sanijs Vorkijs (Sunny Varkey), Varkey fonda dibinātājs, teicis: 

 
 
“Mēs bijām pārsteigti par lielo atbalstu, kuru Globālā skolotāja balva saņēma savā pirmajā gadā. Mēs paredzam turpināt šo kustību, turpinoties mūsu ceļojumam,  lai skolotājus atgrieztu viņu pilntiesīgajā stāvoklī kā vienai no visvairāk cienītajām profesijām sabiedrībā.

“Daudzie tūkstoši nomināciju un pieteikumu, kurus mēs saņēmām no planētas visām malām, ir apliecinājums skolotāju sasniegumiem un milzīgajai ietekmei, kuru viņi atstāj uz visu mūsu dzīvi”.

 

Pans Gimuns (Ban Ki-moon), Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs, teicis:

 
 
“Es savus skolotājus ierindoju savas dzīves visietekmīgāko cilvēku vidū. Skolotājiem tiek uzticēta jaunatnes potenciāla sekmēšana un palīdzēšana tai uzplaukt par produktīvu un atbildīgu sabiedrības locekli. Ir grūti nenovērtēt viņu vērtību.

“Es pozitīvi vērtēju Globālā skolotāja balvas izveidi, kura izrāda atzinību viņu vērtībai. Balva atbilst manai 2012. gadā izveidotajai Globālās izglītības pirmajai iniciatīvai, kuras mērķis ir atbalstīt vispasaules kustību, lai katru bērnu vestu uz skolu, uzlabotu mācību kvalitāti un sekmētu globālo pilsonību”.

 

Bils Geitss (Bill Gates), Bila un Melindas Geitsu fonda līdzpriekšsēdētājs, teicis:

 
 
“Mēs bijām ļoti gadarīti par plāniem izveidot Globālā skolotāja balvu. Es vēlos izteikt atzinību arī par Sanija Vorkija, GEMS Education dibinātāja līderību, kuram radās ideja par šo balvu un kurš ir liels mūsu fonda partneris.

 

Kinoakadēmijas balvas godalgotais aktieris Kevins Speisijs, kurš piedalās Globālā skolotāja balvas akadēmijā un izvēlas gala uzvarētāju, teicis:

 
 
“Kad es uzsāku savas gaitas, mani iedvesmoja kāds vecāks, pieredzējušāks aktieris, kurš man sacīja, ka viņaprāt man vajadzētu pievērsties aktiermākslai profesionāli. Nepieciešamas šāda veida apmācības un personīgais atbalsts, jo ikvienam jaunam cilvēkam ir jāapzinās savs potenciāls.  

“Šāda veida pamudinājumu un vadību labi skolotāji sniedz saviem skolēniem ik dienu.  Un tieši tādēļ es atbalstu Varkey GEMS fonda Globālā skolotāja balvu. Neatkarīgi no tā, cik daudz dzīves laikā mēs sasniedzam, mēs visi pašus pamatus sākam mācīties pie skolotāja klasē.  Tie, kuri māca – savus talantus un laiku velta citiem – viņi ir pelnījuši tikt cienīti un uzslavēti”.

 

Pašlaik top 50 pretendentu sarakstā esošos skolotājus ir izvērtē Balvas komiteja, nosakot desmit fināla kārtā iekļuvušos kandidātus, kuri tiks paziņoti 2016. gada februārī. Globālā skolotāju balvas akadēmija uzvarētāju izvēlēsies no šiem desmit izvēlētajiem finālistiem. Visi desmit finālisti tiks uzaicināti uz Dubaiju dalībai balvas pasniegšanas ceremonijā, kura norisināsies Globālā izglītības un prasmju foruma (GESF) laikā, nākamā gada martā, kur tiks paziņots uzvarētājs.

Sīkāka informācija par top 50 pretendentu sarakstu sākot ar trešdienu, 9. decembri būs pieejama šeit : http://www.globalteacherprize.org . Lai pievienotos sarunai tiešsaistē, sekojiet #TeachersMatter: https://twitter.com/TeacherPrize un https://www.facebook.com/teacherprize

0 komentāri

Nav komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>