LAPA TIEK ATJAUNOTA, TĀPĒC INFORMĀCIJA NAV PILNĪGA

 

PEDAGOGI

 

Dana Narvaiša

Cēsu Jaunās sākumskolas direktore, vada mūziku un angļu valodu sākumskolai

dana_2Vēl nezinot par saviem nākotnes plāniem, kā Iespējamās misijas absolvente esmu teikusi: “Bērnība un jaunība ir tas laiks, kad ne tikai drīkst, bet arī vajag pētīt, izzināt un arī eksperimentēt, lai iepazītu sevi un pasauli pēc iespējas vairāk un plašāk. Un tieši šo laiku cilvēks lielākoties pavada skolā. Es ceru, ka kopā mēs spēsim izveidot tādu mācību vidi, kura katru rītu motivē celties un apgūt arvien vairāk. Lai skola nav izdzīvošanas, bet gan kvalitatīvas dzīvošanas pieredze.” Šo pārliecību esmu saglabājusi, veidojot Cēsu Jauno sākumskolu.

 

Izglītība: Profesionālā bakalaura grāds tūrisma vadībā, Vidzemes augstskolā (2009); otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības grāds pedagoģijā – „Sociālo zinību skolotājs”, Latvijas Universitātē (2013); profesionālais maģistrs sociālajās zinātnēs – „Pārvaldība un komunikācija”, Vidzemes augstskolā (2014).  Studiju laikā gadu esmu mācījusies Francijā un semestri Norvēģijā. Savu pedagoģisko pieredzi padziļināju starptautiskajā projektā “Izcilu klašu izpētes grupa” (Excellent Classrooms Study Group), kurā definējām kritērijus izcilai 21.gadsimta klasei, kā arī vadot darba grupas starptautiskajā Teach for All izglītības seminārā “Transformatori” (Transformers), kurā strādājām pie pārmaiņu vadības principiem skolās.

Saziņai: dana@narvaiss.lv; 26724380

Liene Šverna

Cēsu Jaunās sākumskolas 1.-3.klases skolotāja

lieneKa nākotnē apgūšu skolotāja profesiju, zināju tieši vienu mēnesi pirms dokumentu iesniegšanas augstskolā. Un dienā, kad iesniedzu dokumentus, zināju, ka esmu izdarījusi lielisku izvēli. Lai arī lielāko daļu dzīves esmu nodzīvojusi Valmierā, šobrīd dzīvoju Blomē un sirdī joprojām esmu Valmieriete, Cēsis saistās ar trīs nozīmīgiem notikumiem manā dzīvē: pirmais no tiem ir piedzimšana Cēsīs, otrs – brīnišķīgs studiju laiks 4 gadu garumā, vismaz 3 dienas nedēļā RPIVA Cēsu filiālē, trešais – darbs Cēsu Jaunajā sākumskolā, kurš silda sirdi un sniedz gandarījumu.

4 gadus esmu strādājusi PII „Sprīdītis” Valmierā kopā ar vecākā pirmsskolas vecuma bērniem, tomēr vienmēr esmu jutusi, ka mans aicinājums ir darbs ar skolēniem un pavisam negaidīti šāda brīnišķīga iespēja uzradās Cēsu Jaunajā sākumskolā. Šobrīd esmu laimīga, jo varu teikt, ka mana darba vieta ir mana sirds aicinājuma piepildījums. Bērnu dabiskais prieks un entuziasms man ir kā dzinulis meklēt jaunas un jaunas iespējas, kā pēc iespējas labāk, draudzīgāk un interesantāk ar viņiem kopā darboties. Ar bērniem kopā varu darboties dabiski un patiesi, un pavisam atklāti kopā ar viņiem brīnīties par kādu izdevušos eksperimentu.

Varētu teikt, ka mans darbs ir mans vaļasprieks. Un vēl man patīk lasīšana (grāmatu, ne ogu), ēst gatavošana, aktīvā atpūta, rokdarbi, peldēšanās un vēl daudz dažādu radošu lietu. Un man ļoti patīk ziema un pārējie Latvijas gadalaiki.

Izglītība: RPIVA profesionālā bakalaura grāds pedagoģijā „Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs” (2011)
 

Ginta Zariņa

Cēsu Jaunās sākumskolas skolotāju palīgs

 

Arta Bildere

Cēsu Jaunās sākumskolas pirmsskolas skolotāja, vada mazo skolēnu (5-6 gadi) grupu

Linda Mārtiņsone

Cēsu Jaunās sākumskolas pirmsskolas skolotāja, vada vidējo (3-5 gadi) grupu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Es dzīvoju pēc uzskata, ka cilvēki mainās un ir mainīgi līdz sirmam vecumam. Iespējams tas ir mana horoskopa iespaida, kas ir Dvīnis, bet iespējams, ka man vienkārši ir taisnība (:

Savos 34.gados esmu mācījusies un darījusi tik daudz lietas, ka varu saukt sevi par plaša profila speciālistu. Mēs reizēm paši neredzam un nenovērtējam tās dzīves pieredzes, ko mums sniedz, bet es tās saskatu, redzu, fiksēju un novērtēju. Varbūt tieši šo rakstura īpašību dēļ man šķiet, ka es būtu bijusi ļoti laba aktrise (mans nepiepildītais sapnis-skatuve). Savas aktrises dotības es varu realizēt strādājot ar bērniem un viņiem tas patīk.

Man ļoti patīk labas kompānijas, taču reizēm mans labākais sabiedrotais ir mazdārziņš un šis fakts smīdina visus tos, kas mani it kā pazīst. Mans stādītais tomāts un gurķis ar katru gadu paliek skaistāks un gardāks un šo kompāniju es mainīt nevēlos. Mīlu dabu un cenšos to pierādīt darbos, banāli-šķiroju atkritumus, lietoju ekoloģisku sadzīves ķīmiju un kosmētiku. Man šķiet, ka varētu darīt daudz vairāk!

linda

Dzimusi, augusi Bauskā, skolojusies, strādājusi Rīgā, pārcēlusies uz dzīvi Cēsīs un saucu šīs par savām mājām. Mans vīrs un divas meitas sauc sevi par cēsniekiem un lepojas ar to. Mūsu ģimeni reizēm sauc par „mazajiem meža briesmonīšiem”, jo neviena mellene netiek atstāta tur, kur gājuši Mārtiņsoni. Nezinu nevienu vietu, kur var piecu minūšu braucienā piekļūt Gaujas krastam, kur peldēties un spēlēt volejbolu, kas ir mana vīra un mans sirds sporta veids. Vietējā konditorejas veikalā esmu retais klients, kas pērk vaniļas pākstis, lai mājās pagatavotu Panna Cottu vai Tiramisu kūku

Bērni-tie ir mani lieliskie sabiedrotie. Man patīk viņus vērot, man patīk, ka viņi vēro mani, bet vislabāk man patīk, ka mēs sadarbojamies. Man viedoklis bērniem ir tik pat svarīgs, kā viņējais man. Es augu un mācos kopā ar viņiem un tas ir skolotāja darba nenovērtējamais auglis. Paldies, ka ļaujiet man būt kopā ar Jums.

 

Biruta Sekace

Cēsu Jaunās sākumskolas pirmsskolas skolotāja palīgs vidējai (3-5 gadi) grupai

Agita Ķēniņa

Cēsu Jaunās sākumskolas pirmsskolas skolotāja, vada mazāko (1,5-3 gadi) bērnu grupu

agita


Savā dzīvē esmu apvienojusi darbu ar hobiju. Tos abus vieno atslēgas vārds – BĒRNS.

Bērniem esmu nevien skolotāja, bet arī draugs un uzticības persona.

Savukārt bērni man māca ieklausīties tā, lai viņi vēlētos ar mani runāt, lai labprāt atsauktos, iesaistītos, palīdzētu un darbotos kopā. Bērni māca kā brīvība viņiem palīdz augt un kontrole sajust rūpes. Viņi māca man redzēt pasauli ar bērna acīm.

Manuprāt, šis ir visskaistākais un patiesākais laiks cilvēkbērna dzīvē.

Ingūna Māsēna

Cēsu Jaunās sākumskolas pirmsskolas skolotāja palīgs mazāko (1,5-3 gadi) bērnu grupai

Inese Šķēle

Cēsu Jaunās sākumskolas sporta skolotāja
inese s

Sports nav mana dzīve, bet manā dzīvē ir sports. Pie šāda moto nonācu, kad nodarbojoties ar distanču slēpošanu un biatlonu sapratu, ka savu dzīvi nevēlos saistīt ar profesionālo sportu, bet gan savādāk pilnveidot sevi sportā. Mācoties Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā sāku strādāt ar mazajiem distanču slēpotājiem, vēlāk arī skolā un pirmskolā par sporta skolotāju. Savas profesijas izvēli ne dienu neesmu nožēlojusi. Bērnu prieks par sporta stundu vai treniņu, individuālā izaugsme un sportiskie panākumi ir tas, kas atkal un atkal rada gandarījumu, prieku un enerģiju, doties uz darbu.

Izglītība. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā esmu ieguvusi izglītības zinātņu bakalaura grādu sportā, sporta skolotājas un distanču slēpošanas kvalifikāciju. Savas zināšanas un prasmes esmu papildinājusi ESF kursos, treneru tālākizglītības kursos, kā arī dažādās konferencēs un semināros.

 

Daiga Jirgensone

Cēsu Jaunās sākumskolas mākslas skolotāja

daiga
Man patīk jau no agra rīta noticēt septiņiem brīnumiem – lūgt, skatīties, sajust, nebaidīties, saprast, priecāties par Dieva radīto pasaulīti, visu to iejaukt krāsās un radoši darboties.

VECĀKU BIEDRĪBAS PĀRSTĀVJI

 

Valda Malceniece

valda

 

“Mūsu ģimenē aug 4 bērni un man ir svarīgi, lai skola viņiem nav pienākums vai sods 12 gadu garumā. Ikdienā strādājot lauku pašvaldībā, redzu, cik ļoti nepieciešama savādāka gan mācīšanās, gan mācīšanas pieeja. Cik svarīgi ir vecākiem prast palīdzēt saviem bērniem augt lieliem. Augt pašiem kopā ar viņiem. Un darīt to ar prieku!”

Saziņai: valda.malceniece@gmail.com; 26558695

Sanita Stabiņa