“Virtuves sarunas” pie Izsalkušā Jāņa
“Virtuves sarunas” pie Izsalkušā Jāņa

Cēsu Jaunā skola aicina uz “Virtuves sarunām” restorānā “Izsalkušais Jānis”

4. februārī, pl.17.00 ar latvisko virtuvi mūs iepazīties aicina Izsalkušais Jānis.
11. februārī, pl.17.00 ar Āzijas virtuvi mūs iepazīstinās “Tayo Sushi” saimnieki Santa un Tianri.
18.februārī, pl.17.00 par Baltkrievu virtuvi stāstīs un gatavos “Jonathan Spa” saimniece Oksana.

Trīs ceturtdienas februārī aicinām uz gardām&interesantām sarunām – ārpus valodas un birokrātijas veidotām barjerām – izgaršojot, izsmaržojot un sajūtot iepazīt savu un cittautu ēdienus, apgūstot jaunas receptes, uzzinot par produktu izcelsmi un galda kultūru citās zemēs – brīvā atmosfērā uzzināt vairāk un meklēt atbildes uz sev būtiskajiem, ‘bailīgajiem’ / stereotipiskajiem jautājumiem par cittautiešiem un mums pašiem.

Virtuves sarunu mērķis ir iedrošināt kopīgi sadarboties latviešiem un Cēsīs dzīvojošiem citautiešiem, lauzt vietējās sabiedrības un cittautiešu stereotipus vienam par otru, mājīgā un brīvā atmosfērā kopīgi gatavojot vietējos un cittautu ēdienus, tādējādi vairojot izpratni par citu tautu tradīcījām un uzlabojot vietējo iedzīvotāju prasmes ar Latvijas tradīcijām un kultūru iepazīstināt cittautiešus, neskatoties uz vietējā sabiedrībā valdošo lielo valodas barjeru.

Ar šīm aktivitātēm vēlamies iedrošināt gan vietējās ģimenes, gan cittautiešus satikties un kopā darboties, vienam no otra mācīties, neskatoties uz valodas un kultūru atšķirībām. Projekta ietvaros vēlamies parādīt, ka saprasties un iedraudzēties, vienam no otra nebaidīties var arī bez valodas zināšanām, talkā ņemot visas 5 cilvēka maņas (redzi, dzirdi, tausti, ožu, garšu), kas pazīstamas ikvienam cilvēkam neatkarīgi no valodu zināšanām, izcelsmes valsts, tautības vai rases.

Lai varam sagādāt nepieciešamo gardumu daudzumu, lūgums pieteikt savu dalību iepriekš pa tālruni 25548963 (Arta).

“Virtuves sarunas” atbalsta Valmieras novada fonds un LR Kultūras minstrija.

0 komentāri

Nav komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>